Galbūt kartais pagalvojate – aš jau nebe paauglys, o vis dar kamuoja spuogai, reikalingas veido valymas. Iš tiesų, dar mokykliniuose biologijos vadovėliuose galite rasti jaunatvinių spuogų aprašymą – jie atsiranda paauglystėje ir puošia veidą maždaug iki 18 tų – 25 – tųjų gyvenimo metų. Tačiau kasdien sutinkame daugybę kur kas vyresnio amžiaus žmonių, vis dar kamuojamų tos pačios problemos kaip ir paauglystėje – spuogų. Dermatologai pažymi, jog šių laikų pasaulyje mes maitinamės tokiu abejotinu maistu bei gauname daug kitokios taršos iš aplinkos, kad oda valosi, atsiranda spuogai ir vyresniame amžiuje.
Padėti jai gali ir veido valymas. Jo metu iš odos pasišalins visi giluminiai ir paviršiaus nešvarumai, negyvos odos ląstelės, dėl to, derinant tai su sveika mityba, natūraliai nyks spuogai, inkštirai, oda taps skaistesnė, švelnesnė.
Procedūros namuose
Jeigu nutarėte atlikti veido valymą namuose, galite laikytis tokios veiksmų sekos:
- Nuvalykite veidą valomuoju pieneliu;
- Užvirkite puodą vandens, į kurį įmeskite ir šiek tiek ramunėlių, medetkų arbatų, galima įlašinti 1-2 lašus eukalipto eterinio aliejaus. Užsidenkite galvą rankšluosčiu ir po tokia „palapine“ padėkite garuojantį puodą. Tokia garinė pirtis turėtų trukti 4-5 minutes.
- Po garų procedūros jūsų veidas jau bus švaresnis – kai kurie paviršiniai nešvarumai bus „nuvarvėję“, be to, atsivėrę poros, iš jų taip pat į paviršių kils nešvarumai. Tad iškart po procedūros užtepkite ant veido valomąją kaukę. Palaikykite ją 5 minutes, atsargiai nuvalykite.
- Veidą nuplaukite negazuotu mineraliniu vandeniu (nes chloruotas vandentiekio gali labai sausinti odą). Jeigu matote itin riebių inkštirų, taip ir besiprašančių būti išspaustai – išspauskite juos prieš tai ir po to dezinfekavę pirštus, veido odą.
- Būtinai pasitepkite drėkinamuoju kremu. Mat valymo metu jūsų oda buvo išsausinta, ji prarado natūralų apsauginį riebalų sluoksnį. Už kelių valandų galite ir užsidėti maitinamąją kaukę.
Atrodytų, viskas paprasta ir aišku. Tačiau, vis dėlto, veido valymas namuose turi ir minusų. Pirmiausia, turėkite omenyje, jog namų sąlygomis itin gilaus valymo atlikti nepavyks – giliausiai esantys nešvarumai pasiliks ten ir toliau. Be to, jeigu neatsargiai spausite spuogus, galite tik dar labiau sau pakenkti, prikviesdama kokią nors infekciją. Garų procedūra taip pat gali būti jums netinkama – galbūt turite problemų su veido kapiliarais, tuomet dermatologai jums tikrai nerekomenduotų nei tokių garų kaukių, nei ėjimo į pirtį. Na o veido valymo namuose privalumai akivaizdūs – sutaupote laiko ir pinigų, be to, procedūra nė kiek neskausminga.
Ką siūlo kosmetologai
Jeigu ketinate keliauti pas kosmetologą – dermatologą, būtinai įsitikinkite, jog asmuo turi medicininį išsilavinimą ir puikiai išmano savo sritį. Jums gali būti atliktas:
- Veido valymas ultragarsu. Vienu metu į jūsų odą bus spinduliuojamas ultragarsas bei atliekamas vibracinis masažas. Tai gali padėti pagerinti kraujotaką bei nuvalyti paviršinį odos sluoksnį. Jeigu tikitės giluminio odos valymo – ultragarsas čia nepadės. Priemonė efektyvi tada, kai tikitės tik paviršinio valymo, tačiau ji visai nepavojinga, po procedūros beveik neliks jokių paraudimų, kitokių nemalonių pakitimų. Trūkumas, žinoma, yra procedūros kaina.
- Mechaninis veido valymas suteiks itin gilią odos higieną. Būtent ši procedūra padės pašalinti nešvarumus iš pačių giliausių poodinių sluoksnių. Specialiais preparatais suminkštinami poodiniai sluoksniai ir išspaudžiami spuogai. Daugumai pacientų tai labai efektyvu, tačiau pasitaiko atvejų, kai oda ilgai lieka dėmėta, paraudusi, su šašais. Be to, tokią procedūrą reikia kartoti kas porą mėnesių.
- Vakuuminis veido valymas nėra toks gilus kaip mechaninis, tačiau jis itin gerina kraujotaką, gali sumažinti esančius randelius, šalina paviršinius nešvarumus, negyvas ląsteles, gerina kapiliarų būklę.
- Cheminis valymas yra pats efektyviausias, su juo gausite tokį efektyvų rezultatą, kokio niekada nebus darant veido valymą namuose. Specialiomis rūgštimis padengus veido odą, pašalinami ir paviršiniai ir giluminiai nešvarumai. Tačiau trūkumas – itin pastebimi šašai, besilaikantys ant veido po procedūros dar kelias dienas.