6lbpuxwj77JS6ZAs8z04MKkq9hI Fairness Kosmetika: Ką reikia žinoti apie dezodorantus

Informacija

Noredami gauti papildomos informacijos arba užsisakyti rašykite : pasiteirauk@gmail.com

Daugiau informacijos

Translate

.

Wednesday, May 26, 2010

Ką reikia žinoti apie dezodorantus

Prakaitavimas – natūralus sveiko organizmo procesas.


Perspiracija – taip mieliau ausiai šiandien vadina žmogui nepavaldų prakaito išsiskyrimą, vykstantį per prakaito liaukas, kurių ypač gausu ant pėdų, delnų, kaktos, krūtinės ir pažastyse. Kiekviena prakaito liauka yra mažutė, jos ilgis 3 milimetrai, bet jeigu jas visas sudėtume į vieną eilę, tai gautume šešių kilometrų liniją. Neatlikdamas sunkaus fizinio darbo žmogus kasdien “išlieja” apie 3 stiklines skysčio. Tai yra, per metus kiekvienas iš mūsų pagamina 252 litrus prakaito, o per visą gyvenimą - 18 000 litrų, tai maždaug 60 pilnų vonių. Dar intensyviau prakaito liaukos darbuojasi, kai mes dirbame arba poilsiaujame šiltuose kraštuose. Pavyzdžiui, tropikų gyventojas per dieną išprakaituoja apie 4 litrus prakaito, bet būtent taip organizmas sugeba užtikrinti pastovią 36,6 C temperatūrą.

Prakaitas pagal savo prigimtį neturi kvapo, o įgauna nemalonų kvapą tik tuomet, kai jame pradeda karaliauti mikroorganizmai. Jie minta prakaitu, perdirba jį ir išskiria savo gyvybinius produktus, kurie ir pasižymi tokiu ryškiu “aromatu”. Būtent su šiais mikroorganizmais ir kovoja dezodorantai.

Kuo skiriasi tarpusavyje dezodorantai ir antiperspirantai?

Dezodorantai su antibakteriniais priedais stabdo arba naikina mikroorganizmų, parazituojančių žmogaus prakaite, atsiradimą ir dauginimąsi. Dažniausiai dezodorantuose buvo naudojamas triklozanas, tačiau dabar pažangesnės firmos keičia jį kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, farnezolu, nes paaiškėjo, kad triklozanas yra odai ne itin švelnus, gali pažeisti odos mikroflorą. Kuo jie geri? Tokie dezodorantai puikiai atlieka savo funkciją. Kuo jie blogi? Pažastys lieka drėgnos. Be to, dezodorantų veikimui pasibaigus, bakterijos vėl ima karaliauti, ypač jeigu dezodoranto veikimo laikas tik 8-10 valandų. Yra ir tokių dezodorantų , kurie veikia iki 24 valandų.

Firmos Fairness dezodorantai Genera Deodorante stick Viridis (kodas 1026), Aqua (kodas 685), Iris (kodas 1033) ir Blue Water (kodas 330) pagal visus šiuos kriterijus yra puikios kokybės: veiklioji antibakterinė medžiaga yra būtent farnezolas, jų sudėtyje nėra alkoholio, todėl jie tinka net ir labai jautriai odai. Jų veikimo laikas yra net 24 valandos. Jie yra geri ir tuo, kad nepalieka dėmių ant rūbų. Mūsų dezodorantuose nėra parabenų (konservantų), kurie yra laikomi vienais iš krūties vėžį sukeliančių veiksnių. Mūsų dezodorantuose taip pat nėra alkoholio!

Dezodorantus reikia tepti ant švaraus, sauso kūno ir leisti nudžiūti. Jų kvapas vos juntamas, švelnus ir gaivus, tinkantis ir vyrams, ir moterims. Dezodorantas Blue Water labiau skirtas vyrams – jis papildo vyrų liniją Blue Water, tačiau yra mėgstamas ir sportiškų moterų.

Firmos Fairness Roll-on dezodorantas Genera Deodorante Sensitive (kodas 552) yra skirtas gausiau, intensyviau prakaituojantiems žmonėms. Jis yra efektyvus ir švelnus, t.y. skirtas jautriai odai.

Antiperspirantai blokuoja prakaito išsiskyrimą, nes užkemša prakaito kanalus jų sudėtyje esančiomis kai kurių metalų (dažniausiai aliuminio) netirpiomis druskomis. Kuo antiperspirantai geri? Pažastys lieka sausos. Kuo jie blogi? Jie stabdo natūralius organizmo procesus, todėl jų nereikėtų naudoti tiems, kas gausiai prakaituoja, ruošiasi į sporto salę ar sauną. Tuomet prakaitas, negalėdamas pasišalinti, gali sukelti patinimą ar prakaito liaukų uždegimą. Firma Fairness negamina antiperspirantų, nes jie nėra saugūs organizmui, ypač naudojantis nuolatos.

Parfumuoti dezodorantai, jeigu jų sudėtyje yra antibakterinių medžiagų (triklozano arba farnezolo), taip pat kovoja su bakterijomis, ir dar suteikia kūnui malonų kvapą. Kuo jie geri? Juos galima purkšti ant viso kūno ir net ant rūbų. Kuo jie blogi? Dezodoranto kvapas turi derėti prie losjono po skutimosi arba kvepalų, kuriuos naudojame. Be to, iškart po depiliacijos, kol oda yra sudirgusi, geriau jų iškart nevartoti.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl vieni pradeda prakaituoti tuoj po dušo, o kiti gali visai apsieiti be dezodorantų? Prakaito išsiskyrimas kiekvieno žmogaus yra individualus. Pažastyse esančios prakaito liaukos skiriasi nuo tų, kurios yra ant viso kūno, nes jos reaguoja į stresą, emocinį ar seksualinį susijaudinimą. Stiprus prakaitavimas gali rodyti kai kurias ligas: diabetą, hipertoniją, inkstų ligas; taip pat stipriau prakaituoja paaugliai, moterys klimakso metu, ligoniai po operacijos.

Kokie dezodorantai tepa drabužius? Labiausiai tepa drabužius aerozoliniai, purškiami dezodorantai. Baltas dėmes palieka antiperspirantai, turintys sudėtyje talko. Savo sudėtyje kremo turintys antiperspirantai taip pat palieka pėdsakus, ypač jeigu rengiatės iš karto pasitepę dezodorantu.

Firmos Fairness dezodorantai nepalieka dėmių nei ant tamsių, nei ant šviesių rūbų, jie puikiai veikia 24 valandas, tinka ir vyrams, ir moterims, juose nėra odai ir organizmui kenksmingų medžiagų.

Fairness – geriausi produktai už geriausią kainą.